امام جمعه شهرستان بهمئی به همراه تعدادی از روحانیون، جوانان و اصحاب رسانه با مادران و خانواده ۳ شهید دیدار کرد در این دیدار مادر شهیدی درخواستی داشت.

امام جمعه بهمئی: مسوولان به تنها درخواست مادر شهید توجه کنند

به گزارش از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شوید! بهمئی؛ امام جمعه شهرستان بهمئی به همراه تعدادی از روحانیون، جوانان و اصحاب رسانه با  مادران و خانواده ۳ شهید والامقام رام نژاد، رحمت داوری و احمدی نژاد به مناسبت روز همسر و مادر دیدار با گفت‌وگو کرد. امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: در سالروز وفات حضرت ام البنین روز تکریم مادران و همسران شهدا هستیم حضرت ام البنین خود فاطمه ای از شاگردان مکتب حضرت صدیقه شهیده بود و بعد از عاشورا پاسدار فرهنگ و آرمان عاشورا بود برای ادامه دادن راه شهیدان عاشورا از گریه سیاسی استفاده کرد و در این زمان از این سلاح رونمایی کرد.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی افزود: بنیانگذار گریه سیاسی حضرت زهرا سلام الله علیها هستند و حضرت ام البنین این روش را استمرار دادند و حتی قسی‌القلبی چون مروان بن حکم را وادار به گریه کرد خاکریز شهدا در مقابل دشمنان دین خاکریز اول بود خانواده شهدا خاکریز دوم هستند نقش اساسی را در پیروزی انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس از مادران و همسران شهدا دیدیم حقیقتاً مادران شهدا ام البنین‌های عصر حاضر هستند و در رساندن ما به حیات طیبه مثل شهیدان هستند.

وی ادامه داد: خون متعلق به شهیدان و اشک متعلق به شهید پروران یعنی مادران و همسران شهداست باید قدردان و حق شناس مادران و همسران شهدا باشیم.  در این دیدارها یکی از مادران شهدا با توجه به شرایط جسمی و حتی به سختی هم نفس می کشید اما تمام خواسته او از امام جمعه شهرستان بهمئی این بود که فرزند پسرم به کار گرفته شود شود و تنها خواسته ام این است که این بچه که کنارم است و از من مراقبت می کند فکری برایش بکنید حتی وزیر بهداشت و مدیران قول دادند اما هنوز بیکار است. امام جمعه شهرستان بهمئی در مواجهه با این خواسته مادر شهید با تماس با بعضی از مسئولان مربوطه خواستار این شد که تا وقتی این مادر شهید زنده است آرزویش را محقق کنید و نگدارید آرزو به دل بماند و صدای همراه با بغض و ناله مادر شهید را بشنوید که مسوولان مربوطه هم قول همکاری دادند.

در این دیدار امام جمعه بهمئی با بیان  بر اینکه ما هرچه داریم مدیون خانواده شهدا و مادران و همسران شهداست گفت: اما باید ساحت قدسی و ملکوتی شهید را حفظ کنیم و برای ادامه راه شهید نیرو تربیت کنیم همگان تکلیفشان ادامه راه نورانی شهداست و در شهرستان بهمئی هم جوانانی هستند که با الگو پذیری از شهیدان پاسدار خون شهدا هستند و حقیقتا مسئولان باید اولویت آنها مسائل جوانان  از جمله اشتغال و ازدواج و مسکن باشد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید