فتوکپی قبض وجوهات ارسالی توسط حاج حسین‌قلی بنائیان برای امام(ره) به دست ساواک رسیده بود.
در این گزارش سندی از ساواک چهارمحال و بختیاری را پیرامون فعالیت‌های این عکاس بروجنی در سال‌های منتهی به انقلاب می‌خوانید.

حساسیت ساواک نسبت به عکاس بروجنی که برای امام(ره) پول می‌فرستاد

به گزارش از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شوید! از شهرکرد، به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر برخی از اسناد مهم ساواک در چهارمحال و بختیاری از طریق این رسانه منتشر خواهد شد. این مطالب و اسناد از کتاب «انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک» گردآوری شده است. در این گزارش سندی از ساواک چهارمحال و بختیاری را پیرامون فعالیت‌های عکاس بروجنی در سال‌های منتهی به انقلاب می‌خوانید. این گزارش در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۲ ارسال شده است: «به: مدیریت کل اداره سوم (۳۱۲) از: ساواک چهارمحال و بختیاری درباره: حاج حسین‌قلی بنائیان شغل عکاس عطف به ۳۱۲/۱۰۱۷۴ _ ۵۲/۱۰/۱۱ برابر گزارش ساواک بروجن پاسخ مورد خواسته شده را به شرح زیر به استحضار می‌رساند. ۱ـ مشخصات کامل و عکس نامبرده بالا طی شماره ۱۹/۴۴۰۸ هــ _ ۵۱/۱۲/۲۳ تقدیم شده است. ضمناً نامبرده از متعصبین مذهبی طرفدار خمینی بوده و در سال ۵۱ ضمن مکاتبه با سیف‌اله قاسم‌پور طلبه در نجف اشرف وجوهاتی جهت خمینی ارسال و در اکثر محافل و مجالس مذهبی از خمینی تمجید و تعریف نموده و کتاب شهید جاوید را علناً در انظار مطالعه و مطالب آن را تأیید می‌نموده که فتوکپی قبض رسید پول ارسالی جهت خمینی طی گزارش خبر شماره ۱۹/۴۳۱۱ هــ _ ۵۱/۱۲/۳ تقدیم گردیده است.

۲ـ در اجرای امر اقدام، از احضار وی خودداری به عمل آمد. ۳ـ اعمال و رفتار توسط شنبه و سایر همکاران تحت مراقبت بوده هرگونه اطلاع مکتسبه به موقع به استحضار خواهد رسید. رئیس سازمان اطلاعات و امنیت چهارمحال و بختیاری . محبوبیان» پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

دیدگاهتان را بنویسید