دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به روند روبه رشد قدرت حزب الله لبنان و رهبر مجاهد آن حاج سید حسن نصرالله که معادله قدرت را به مرزهای فراتر از بازدارندگی رسانده است ، گفت :رژیم صهیونیستی در ازای هر تهدید و ماجراجویی، دچار خسارت های بزرگ و جبران ناپذیری همچون شکست در جنگ ٣٣ روزه می شود.

رژیم صهیونیستی در ازای هر ماجراجویی، دچار خسارت های جبران ناپذیری می شود/ توسعه مقاومت در کرانه باختری، جغرافیای اسرائیل را ناامن کرده است

به گزارش از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شوید! از شیراز، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی در سخنرانی در جمع راهیپمایان روز قدس در شیراز ،آزادی قدس را کلید رمز همگرایی و وحدت ملت های اسلامی در قرن جدید دانست و گفت:روز جهانی قدس امسال یعنی سال ١٤٠٢ شمسی به به لحاظ رویکردها و رویدادهای اخیر سیاسی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی در درون سرزمین های اشغالی و افول قدرت امریکایی در حمایت از این رژیم سفاک از ویژگی های خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: روز جهانی قدس از نگاه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و از منظر ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیکی و بر اساس دیدگاه اعتقادی یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون نفر مسلمان جهان دارای جایگاه محوری و مسئله اول ملت های اسلامی است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه صهیونیسم عامل بی ثباتی، ناسازگاری، ناامنی و تنش و کشتار بیگناهان و جنگ افروزی طی ٧٥ سال گذشته بوده است، افزود: نابودی صهیونیسم، نیاز امنیت منطقه ای و جهانی و خواسته بشری و انسانی است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی در ادامه به شرح دلایل هراس و وحشت صهیونیست ها پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی در روند تحولات داخلی و افزایش اختلافات بنیادی گروههای سیاسی و بحران های اقتصادی داخلی قرار گرفته و از طرف دیگر قدرت هژمونیک کشورهای غربی این رژیم که توان خود را فرسایش یافته می بینند کاسته شده است.

وی دلیل دیگر این هراس را افزایش قدرت گروههای مقاومت در غزه و کرانه باختری است بیان کرد و ادامه داد: که فقط سال گذشته حدود یک هزار عملیات علیه صهیونیست ها داشته اند و همچنین روند روبه رشد قدرت حزب الله لبنان و رهبر مجاهد آن حاج سید حسن نصرالله که معادله قدرت را به مرزهای فراتر از بازدارندگی رسانده به طوری که رژیم در ازای هر تهدید و ماجراجویی، دچار خسارت های بزرگ و جبران ناپذیری همچون شکست در جنگ ٣٣ روزه می شود.

صفوی افزود: همچنین شکستهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی اخیر از حزب الله مانند افزایش مهاجرت معکوس و دادن تلفات زیاد و یا واگذاری امتیاز اقتصادی به لبنان در مورد تعیین مرزهای منطقه نفتی و گازی تازه کشف شده در دریای مدیترانه بین لبنان و فلسطین اشغالی که با تهدید رهبر شجاع حزب الله لبنان مجبور به واگذاری امتیاز به کشور و مردم لبنان شدند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: موضوع دیگر انگیزه های بالای میلیون ها عرب مسلمان داخل فلسطین در مبارزه با رژیم و همچنین انگیزه بیش از ٧ میلیون آواره فلسطینی از این سرزمین مقدس است که با صبر انقلابی کلید خانه هایشان را سالهاست نگه داشته اند تا به حول و قوه الهی روزی به شهرها و روستاهای اشغال شده بازگردند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خاطرنشان ساخت: طی یک سال گذشته یعنی از روز جهانی قدس سال ١٤٠١ تاکنون مردم مقاوم فلسطین و گروههای مبارز فلسطینی به شیوه های نوین مقابله با صهیونیست ها دست یافته اند و همچنین صحنه مقابله با صهیونیست های ظالم و کودک کش را به کرانه باختری توسعه داده اند و با اقدامات انفرادی جوانان فلسطینی در مناطق اشغالی ١٩٤٨ و ١٩٦٧ خواب را بر صهیونیست ها حرام کرده اند.

وی افزود: اکنون توسعه مقاومت در کرانه باختری، یک جغرافیای راهبردی را برای دشمن صهیونیستی به عنوان یک صحنه نبرد جدید، ناامن و بی ثبات کرده است به طوری که بیش از نیمی از توان نظامی و امنیتی صهیونیست ها به خود مشغول کرده و کارنامه ناموفق آنها برای سرکوب و کنترل مقاومت، کابوسی وحشتناک شده است.

سرلشکر صفوی با تحلیل تحولات امنیتی و سیاسی درون رژیم صهیونیستی گفت: بیش از دو سال است که دولت جعلی صهیونیستی به دلیل اختلافات سیاسی در وضعیت بحرانی و بی ثباتی قرار گرفته و هر ٦ ماه یکبار یک انتخابات و دولت جدید برای خروج از بحران سیاسی داشته اند و  نتانیاهو هم پس از ١٠٠ روز تصدی نخست وزیری در بحران درونی و بیرونی قرار گرفته است.

وی گفت: تظاهرات و مخالفت های داخلی برای دخالت نتانیاهو در مسائل قضایی صهیونیست ها، مقاومت فلسطینی ها در منطقه پیرامونی فلسطین اشغالی و بحران بین المللی از سوی حامیان این رژیم، کابینه او را متزلزل کرده است.

سرلشکر صفوی خاطرنشان ساخت: وزیر امنیت ملی یک تروریست افراطی است که برای عبور از کابوس ماه مبارک رمضان و حضور دهها هزار نفر نمازگزار فلسطینی در مسجدالاقصی و احتمال درگیری نظامی گسترده مقاومت با رژیم، سیاست فرار به جلو را در مسجدالاقصی پیش گرفته است و با اقدامات اخیر در مسجدالاقصی و سرکوب وحشیانه نمازگزاران و اعتکاف کنندگان موجب چالش درون کابینه و از سوی وزراء و دسته جات مخالف نتانیاهو شده و او را وادار به عقب نشینی مستمر کرده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اطهار کرد: رژیم صهیونیستی طی ١٨ روز گذشته برغم اینکه با پرتاب موشک از لبنان و سوریه و غزه مواجه بوده است از ترس و نگرانی یک جنگ منظقه ای، لفاظی را ادامه داده است ولی پاسخ و واکنش نظامی مثل گذشته از خود نشان نداده و موجب سرافندگی و ناامیدی و ناتوانی این رژیم برای تأمین امنیت داخلی شده است.

سرلشکر صفوی گفت: رژیم صهیوتیستی طی ٧٥ سال گذشته بر اساس نقشه های استعماری انگلیس و با پشتوانه امریکایی ها با فریب و دروغ تاریخی و مذهبی و جنایت و قتل و آوارگی بیش از ٥ میلیون نفر فلسطینی، همچون خنجری در قلب جهان اسلام فرو رفته است و لیکن فاقد پایه های شکل گیری و ملت سازی است. البته آنها دولت جعلی ساخته اند و لیکن در ملت سازی شکست خورده اند و قابلیت ادامه حیات سیاسی را ندارند و محکوم به شکست هستند.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکاف های سیاسی، فرهنگی و اقتصای درون سرزمین های اشغالی گفت: رژیم صهیونیستی طی ٧٥ سال گذشته نشان داده که در درون خود یک جامعه از هم گسسته و موزاییکی و شکننده از گروههای مختلف مهاجر از افریقا تا روسیه و اروپا و امریکا را نتوانسته کنار هم قرار دهد و حتی حامیان و سازندگان این رژیم جعلی از حمایت های خود کاسته اند و سرکوب و اقدامات ضد حقوق بشری و شهرک سازی های غیر قانونی این رژیم را تحمل نمی کنند.

سردار صفوی افزود: رژیم صهیونیستی به دلیل مصنوعی بودن تمامی شاخص های ملت سازی و دولت سازی، عنصری زائد و ناسازگار با محیط منطقه ای است و ملت ها و دولت های همسایه نزدیک و دور با آن مخالف هستند لذا محکوم به ناپایداری و فناست.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی یک پدیده پادگانی و اشغالگر است که فقط با بحران سازی و جنگ افروزی، فساد و فتنه بر روی پای خود ایستاده است و از غارت ثروت دیگران به حیات ننگین خود ادامه می دهد و به میزان کاسته شدن حمایت غرب، رویگردانی از صهیونیست ها حتی در کشورهای سازشکار نیز روند معکوس داشته است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در حیات ننگین خود بزرگترین جنایات ضد بشری و جنگ های متعددی در فلسطین و کشورهای همسایه را ثبت کرده و حتی برای سازمان‌های جاسوسی غربی و متحدان آن، استاد و معلمِ شکنجه تربیت کرده و دست به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران زده گفت: وجود این رژیم مظهر تهدید و جنگ افروزی و فتنه گری و خطر دائم برای منطقه و جامعه بشری بلکه برای صلح منطقه‌ای و جهانی است لذا نابودی این رژیم یک ضرورت و نیاز انسانی و بشری است و جهان بدون رژیم صهیونیستی جهان بهتر است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: مقاومت مردم مظلوم فلسطین و جبهه مقاومت از لبنان، سوریه، عراق و یمن به یک بلوغ از مولفه های قدرت و پیوند تکاملی در بین اعضای خود رسیده است و هدف و آرمان اصلی خود را برای آزادی قدس شریف و فلسطین از نهر تا بر قرار داده است.

صفوی ادامه داد: آنچه امروز در درون رژیم و جامعه پراکنده صهیونستی شاهد آن هستیم از جنگ قدرت بین گروه‌های سیاسی تا افزایش مهاجرت معکوس تا ناامنی گسترده خصوصاً در کرانه باختری، گواه آن است که به حول و قوه الهی بنابر فرموده مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای عزیز صهیونیست‌ها ۲۵ سال آینده خود را نمی بینند و حتی به فضل الهی زودتر از آن با اقدامات همه جانبه از درون به فروپاشی و پایان شرارت و جنایت می رسند.

سرلشکر صفوی در  جمع بندی سخنان خود چند پیشنهاد راهبردی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف ارائه داد و گفت:راهبرد سیاسی همگرایی و وحدت ملت های اسلامی بر علیه دشمنان مشترک غاصب فلسطین و حمایت همه جانبه مادی و معنوی دولت ها و ملت ها از ادامه جهاد مسلحانه و توسعه مقاومت در درون سرزمین‌های اشغالی خصوصاً کرانه باختری فلسطین یکی از پیشنهادهاست.

وی افزود: قطع روابط سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی مخفی و آشکار برخی از کشورهای عربی و غیر عربی مسلمان با این رژیم جعلی ناپایدار و عنکبوتی یک صرورت است.

سرلشکر صفوی در تشریح پیشنهاد دیگر خود گفت: استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی رسانه‌ای و سیاسی و قابلیت‌های سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی جهت آشکار کردن جنایات ضدبشری و شهرک‌سازی‌های صهیونیست‌ها و حمایت از بازگشت بیش از ۷ میلیون آواره فلسطینی به موطن اصلی شان و برگزاری همه پرسی از همه مسلمانان – مسیحیان و یهودیان ساکن اصلی این سرزمین برای تشکیل دولت واحد نیز از دیگر راهکارهاست.

 سرلشکر صفوی افزود: پیشنهاد دیگر راهبرد تحریم کالاها و هر نوع تجارت و مبادلات اقتصادی با این رژیم ستمکار از جمله قطع صدور گاز و نفت کشورهای عربی و اسلامی منطقه است که باعث ضرر ۱۰ میلیاردی طی دو سال گذشته برای این رژیم کودک کش شده است .

 وی خاطرنشان ساخت: پیشنهاد دیگرم ادامه هرگونه حمایت مادی به هر صورت و به هر مقدار توسط یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان به مردم فلسطین است؛ به طور مشخص اگر در همین روز جهانی قدس هر مسلمانی در سال فقط یک دلار کمک کند ، سالی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار جمع می شود.

وی افزود: راهبرد فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای نظیر آگاهی دادن و شناخت جوانان مسلمان و آزادی خواهان جهان از خطر صهیونیسم بین الملل و ارسال کمک‌ها و فناوری‌های جدید به فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغالی به هر شکل ممکن نیز بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.

 وی در پایان با اشاره به آیه “کتب الله لاغلبن انا و رسلی” و همچنین آیه  “نصر من الله و فتح القریب و بشر صابرین” وعده پیروزی در قرآن کریم را مورد تأکید قرار داد.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید