تماشاگران تیم لیورپول در هنگام پخش سرود ملی انگلیس در ورزشگاه آنفیلد، آن را هو کردند.

همزمان با تاج‌گذاری پادشاه؛ لیورپولی‌ها سرود ملی انگلیس را هو کردند+ فیلم و عکس

به گزارش از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شوید!، شمار زیادی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه آنفیلد، هنگامی که پیش از برگزاری دیدار عصر شنبه لیورپول مقابل برنتفورد در لیگ جزیره سرود ملی انگلیس پخش می‌شد، آن را هو کردند. دیروز (شنبه) و همزمان با برگزاری مراسم تاج‌گذاری «چالز سوم» پادشاه بریتانیا، مقام‌های لیگ برتر انگلیس از باشگاه‌ها خواستند تا قبل از بازی‌ها، سرود ملی انگلیس که همان دعای سلامتی برای پادشاه است را در ورزشگاه‌ها زمزمه کنند. شبکه «اسکای اسپورت» خبر داده وقتی اولین کلمات از سرود ملی انگلیس در ورزشگاه آنفیلد پخش شد و بازیکنان لیورپول و برنتفورد در میانه میدان حلقه زده بودند، بیشتر هواداران مخالفت خود را با پخش این سرود اعلام کردند و در جایگاه «کاپ» که هواداران متعصب قرمزها در آن جای دارند هم شعار «لیورپول…لیورپول» شنیده شد.

  باشگاه لیورپول درباره این ماجرا می‌گوید: هفته گذشته لیگ برتر درخواست برای پخش سرود ملی را به باشگاه‌ها ارائه کرد. البته این یک انتخاب شخصی است که افراد حاضر در آنفیلد چگونه به این رویداد واکنش نشان دهند. ما از این موضوع که برخی از هواداران نظرات محکم (مخالفی) درباره این موضوع دارند، آگاه هستیم. هواداران لیورپول در بازی چهارشنبه شب مقابل فولام در لندن نیز اعتراض خود را به تاج‌گذاری چالز سوم نشان دادند. آن‌ها در ماه می ۲۰۲۲ هم در زمان پخش سرود ملی انگلیس در فینال جام حذفی و مقابل دیدگان «پرنس ویلیام» شاهزاده ولز، دعای سلامتی ملکه را هو کردند.

  «کاویم اونیل» خبرنگار رسانه آمریکایی «اتلتیک» در این‌باره می‌گوید: هو کردن سرود ملی، اقدامی است که هواداران لیورپول برای سال‌هاست آن را انجام می‌دهند. این یک اعتراض علیه حاکمیت است.

  تصاویر منتشر شده از آنفیلد نیز نشان می‌دهد هواداران علاوه بر هو کردن سرود ملی انگلیس، دست‌نوشته‌هایی با عنوان «چالز پادشاه من نیست» را با خود به ورزشگاه آورده‌اند. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم ویدئویی از بازیکنان تیم لیورپول را منتشر کرده‌اند که آن‌ها سرود ملی انگلیس را زمزمه نمی‌کنند. روز شنبه و همزمان با تاج‌گذاری چارلز، اعتراضاتی در لندن هم شکل گرفت و پلیس گروهی از مخالفان سلطنت را که پارچه‌نوشته‌هایی علیه پادشاه به دست گرفته بودند، بازداشت کرد.  

دیدگاهتان را بنویسید